Uzasadnienie
Pismem z 12 kwietnia 2014 r. skarżący, S. S. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z [...] marca 2014 r. Nr [...] stwierdzającą, że M. R. była objęta obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym z tytułu wykonywania pracy na podstawie umowy zlecenia na rzecz skarżącego w okresie od 1 lutego 2012 r. do 30 czerwca 2012 r. oraz od 3 września 2012 r. do 30 czerwca 2013 r. Do skargi skarżący załączył wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie częściowym obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych.
Prawomocnym postanowieniem referendarza sądowego z 23 marca 2015 r., sygn. akt VI SA/Wa 1674/14 odmówiono skarżącemu przyznania prawa pomocy w żądanym zakresie (k. 61).
W wykonaniu zarządzenia z 27 kwietnia 2015 r. (k.
- 69) (w załączeniu do pisma z 20 maja 2015 r.) w dniu 22 maja 2015 r. doręczono skarżącemu (k.
- 71) odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu od skargi w wysokości 200 złotych. Na wykonanie wezwania zakreślono stronie termin 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.; dalej p.p.s.a.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlegają odrzuceniu przez Sąd.
Jak wynika z akt sprawy wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego zostało doręczone skarżącemu w dniu 20 maja 2015 r., a zatem siedmiodniowy termin przewidziany do uiszczenia wpisu od skargi upływał 27 maja 2015 r. W zakreślonym terminie skarżący nie uiścił wymaganego wpisu, co potwierdza udzielona w dniu 11 czerwca 2015 r., przez Oddział Finansowo – Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, informacja o braku wpłaty w niniejszej sprawie.
Z tych też względów, działając na podstawie art. 220 § 3 oraz p.p.s.a. Sąd postanowił jak w sentencji.