Uzasadnienie
Pismem z 12 kwietnia 2014 r. skarżący, S. S. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z [...] marca 2014 r., Nr [...] w przedmiocie podlegania obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu wraz z wnioskiem o zwolnienie od kosztów sądowych w zakresie wpisu od skargi.
Prawomocnym postanowieniem referendarza sądowego z 16 października 2014 r., sygn. akt VI SA/Wa 1713/14 odmówiono skarżącemu przyznania prawa pomocy w żądanym zakresie (k. 122).
W wykonaniu zarządzenia z 22 grudnia 2014 r. (k. 130) (w załączeniu do pisma z 12 stycznia 2015 r.), w dniu 16 stycznia 2015 r. doręczono skarżącemu (k. 132) odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu od skargi w wysokości 200 złotych, w terminie 7 dni pod rygorem jej odrzucenia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.; dalej p.p.s.a.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlegają odrzuceniu przez Sąd.
Jak wynika z akt sprawy wezwanie do uiszczenia wpisu zostało doręczone skarżącemu w dniu 16 stycznia 2015 r., a zatem siedmiodniowy termin przewidziany do uiszczenia wpisu od skargi upływał 23 stycznia 2015 r. W zakreślonym terminie skarżący nie uiścił wymaganego wpisu, co potwierdza udzielona w dniu 26 lutego 2015 r. przez Oddział Finansowo – Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie informacja o braku wpłaty w niniejszej sprawie.
Z tych też względów, działając na podstawie art. 220 § 3 oraz p.p.s.a. Sąd postanowił jak w sentencji.