Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 17 maja 2018 r., sygn. akt VI SA/Wa 1765/17

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Danuta Szydłowska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 17 maja 2018 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia L. R. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 5 września 2017 r. sygn. akt VI SA/Wa 1765/17 odrzucające skargę L. R. i B. R. na postanowienie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia [...] maja 2017 r. nr [...] w przedmiocie odmowy sprostowania wpisu w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej postanawia odrzucić zażalenie

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia 5 września 2017 r. sygn. akt VI SA/Wa 1765/17 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1369 ze zm., dalej: "p.p.s.a.") odrzucił skargę L. R. i B. R. na postanowienie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia [...] maja 2017 r. nr [...] w przedmiocie odmowy sprostowania wpisu w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Odpis powyższego postanowienia został doręczony skarżącym w dniu 11 września 2017 r. (zwrotne potwierdzenia odbioru k. 59 i 79). Skarżący zostali prawidłowo pouczeni, że na powyższe postanowienie przysługuje zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, w terminie 7 dni od daty doręczenia postanowienia z uzasadnieniem, za pośrednictwem tutejszego Sądu.

L. R., pismem z dnia 16 września 2017 r. nadanym w Urzędzie Pocztowym P. w dniu 19 września 2017 r., wniósł zażalenie na powyższe postanowienie Sądu.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 194 § 2 p.p.s.a. zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia postanowienia. Z kolei na podstawie art. 178 p.p.s.a., wojewódzki sąd administracyjny odrzuca na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie. Przepis ten z mocy art. 197 § 2 p.p.s.a. znajduje odpowiednie zastosowanie do postępowania toczącego się na skutek zażalenia.

W niniejszej sprawie zaskarżone postanowienie wraz z uzasadnieniem zostało doręczone skarżącemu w dniu 11 września 2017 r. Siedmiodniowy termin do złożenia zażalenia upływał zatem z dniem 18 września 2017 r. Tym samym zażalenie wniesione w dniu 19 września 2017 r. (data nadania zażalenia za pośrednictwem operatora wyznaczonego) zostało wniesione z przekroczeniem terminu do dokonania ww. czynności i jako takie podlegało odrzuceniu.

Z tych względów Sąd, działając na mocy art. 178 w zw. z art. 197 § 2 p.p.s.a. orzekł, jak w sentencji postanowienia

Pod tą sygnaturą także: dokument z 5 września 2017 r., dokument z 5 września 2017 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.