Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 19 stycznia 2009 r., sygn. akt VI SA/Wa 1857/08

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Andrzej Czarnecki przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 19 stycznia 2009 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku K. K. o sporządzenie uzasadnienia wyroku wydanego na rozprawie w dniu 18 grudnia 2008 r. sygn. akt VI SA/Wa 1857/08
Sprawa
w sprawie ze skargi K. K. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] lipca 2008 r. nr [...] w przedmiocie kary za przejazd pojazdem nienormatywnym bez zezwolenia postanawia odmówić sporządzenia uzasadnienia wyroku

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 18 grudnia 2008 r., sygn. akt VI SA/Wa 1857/08 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę K. K. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] lipca 2008 r. nr [...] w przedmiocie kary za przejazd pojazdem nienormatywnym bez zezwolenia.

Pismem z dnia [...] grudnia 2008 r. (data nadania pisma), skarżący złożył wniosek o doręczenie mu odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – p.p.s.a. (Dz. U. Nr 153 poz. 1270 ze zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyroku.

W niniejszej sprawie, termin do złożenia wniosku o uzasadnienie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, wydanego na rozprawie w dniu 18 grudnia 2008 r., upływał w dniu [...] grudnia 2008 r. Z uwagi na fakt, iż koniec terminu siedmiodniowego przypadał na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu wolnym od pracy (art. 83 § 2 w zw. z art. 193 p.p.s.a.), (vide: /w:/ Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Komentarz, pod red. J. P. Tarno, Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis, Warszawa 2008, s. 451). W niniejszym stanie faktycznym, z uwagi na fakt, iż w okresie od 24 grudnia 2008 r. do 28 grudnia 2008 r., przypadał okres świąteczny, toteż ostatnim dniem do złożenia wniosku o uzasadnienie był dzień 29 grudnia 2008 r.

W świetle powyższego wniosek skarżącego z dnia 30 grudnia 2008 r. (data nadania wniosku), jako wniesiony z przekroczeniem terminu do jego złożenia skutkować musiał odmową sporządzenia uzasadnienia.

W tym stanie rzeczy, działając na podstawie art. 141 § 3 p.p.s.a. Sąd postanowił jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 18 grudnia 2008 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.