Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 18 grudnia 2008 r., sygn. akt VI SA/Wa 1857/08 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę K. K. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] lipca 2008 r. nr [...] w przedmiocie kary za przejazd pojazdem nienormatywnym bez zezwolenia.
Pismem z dnia [...] grudnia 2008 r. (data nadania pisma), skarżący złożył wniosek o doręczenie mu odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – p.p.s.a. (Dz. U. Nr 153 poz. 1270 ze zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyroku.
W niniejszej sprawie, termin do złożenia wniosku o uzasadnienie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, wydanego na rozprawie w dniu 18 grudnia 2008 r., upływał w dniu [...] grudnia 2008 r. Z uwagi na fakt, iż koniec terminu siedmiodniowego przypadał na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu wolnym od pracy (art. 83 § 2 w zw. z art. 193 p.p.s.a.), (vide: /w:/ Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Komentarz, pod red. J. P. Tarno, Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis, Warszawa 2008, s. 451). W niniejszym stanie faktycznym, z uwagi na fakt, iż w okresie od 24 grudnia 2008 r. do 28 grudnia 2008 r., przypadał okres świąteczny, toteż ostatnim dniem do złożenia wniosku o uzasadnienie był dzień 29 grudnia 2008 r.
W świetle powyższego wniosek skarżącego z dnia 30 grudnia 2008 r. (data nadania wniosku), jako wniesiony z przekroczeniem terminu do jego złożenia skutkować musiał odmową sporządzenia uzasadnienia.
W tym stanie rzeczy, działając na podstawie art. 141 § 3 p.p.s.a. Sąd postanowił jak w sentencji.