Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 19 lutego 2020 r., sygn. akt VI SA/Wa 1930/19

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
sędzia WSA Danuta Szydłowska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 19 lutego 2020 r. na posiedzeniu niejawnym skargi kasacyjnej W. B.
Od orzeczenia
od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 20 listopada 2019 r. sygn. akt VI SA/Wa 1930/19
Sprawa
w sprawie ze skargi W. B. na postanowienie Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia [...] lipca 2019 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie udzielenia ulgi w zapłacie zaległości z tytułu opłat za prawo do wykorzystywania częstotliwości postanawia odrzucić skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem 20 listopada 2019 r. sygn. akt VI SA/Wa 1930/19 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę W. B. na postanowienie Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia [...] lipca 2019 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie udzielenia ulgi w zapłacie zaległości z tytułu opłat za prawo do wykorzystywania częstotliwości.

Odpis ww. wyroku wraz z uzasadnieniem został prawidłowo doręczony skarżącemu w dniu 7 stycznia 2020 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru k. 57).

W dniu 9 lutego 2020 r. skarżący, reprezentowany przez profesjonalnego pełnomocnika, wniósł skargę kasacyjną od ww. wyroku.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325, dalej p.p.s.a.). skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

Jak stanowi art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

W niniejszej sprawie, odpis wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 20 listopada 2019 r. wraz z uzasadnieniem został prawidłowo doręczony skarżącemu w dniu 7 stycznia 2020 r. Zatem termin do skutecznego wniesienia skargi kasacyjnej upływał w dniu 6 lutego 2020 r. Tymczasem skarga kasacyjna została wniesiona w dniu 9 lutego 2020 r., a zatem po upływie wskazanego w art. 177 § 1 p.p.s.a. 30-dniowego terminu.

Mając powyższe na względzie, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 178 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 20 listopada 2019 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.