Uzasadnienie
W dniu [...] września 2009 r. (data stempla pocztowego) skarżący, J. S. wniósł skargę na postanowienie Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] sierpnia 2009 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności do wniesienia odwołania.
Zarządzeniem z [...] listopada 2009 r. (k.
8) wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi. Skarżący w terminie do uiszczenia wpisu złożył wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych.
Postanowieniem z dnia [...] marca 2010 r. odmówiono skarżącemu przyznania prawa pomocy w żądanym zakresie. Postanowienie uprawomocniło się.
Zarządzeniem z dnia [...] maja 2010 r. (k.
33) – ponownie wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 100 złotych w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis zarządzenia doręczono skarżącemu 26 maja 2010 r. (k. 35).
Z zamieszczonej w aktach sprawy informacji, udzielonej w dniu 24 czerwca 2010 r. przez Oddział Finansowo - Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (verte k.
- 36) wynika, iż po sprawdzeniu w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych niezidentyfikowano wpłaty w niniejszej sprawie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Przepis art. 230 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r. Nr 153, poz. 1270 ze zm.; dalej także: p.p.s.a.) stanowi, iż od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji, w tym m.in. od skargi na decyzję, pobiera się wpis stosunkowy lub stały.
Zgodnie z art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez Sąd.
Wezwanie do uiszczenia wpisu zostało prawidłowo doręczone stronie skarżącej w dniu 26 maja 2010 r., a więc termin do usunięcia przedmiotowego braku formalnego skargi upływał w dniu 2 czerwca 2010 r.
W zakreślonym terminie skarżący nie uiścił stosownego wpisu, co potwierdza zamieszczona w aktach sprawy informacja udzielona w dniu 24 czerwca 2010 r., przez Oddział Finansowo - Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.
Z tych też względów, działając na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. Sąd postanowił jak w sentencji.