Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 3

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 9 lutego 2015 r., sygn. akt VI SA/Wa 1971/13

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Pamela Kuraś-Dębecka przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 9 lutego 2015 r. na posiedzeniu niejawnym skargi kasacyjnej B. Spółka z o.o. z siedzibą w W.
Od orzeczenia
od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 20 maja 2014 r. zapadłego
Sprawa
w sprawie ze skargi B. Spółka z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z [...] kwietnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Skarżąca – B. Spółka z o.o. z siedzibą w W., złożyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę, którą Sąd wyrokiem z 20 maja 2014 r. oddalił (k. 120 akt). Od powyższego wyroku skarżąca złożyła skargę kasacyjną oraz wniosła "o zwolnienie od wpisu sądowego od skargi kasacyjnej" (k. 141 akt).

Sąd postanowieniem z 18 września 2014 r. (k. 185 akt) odmówił skarżącej zwolnienia jej z konieczności uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej. Postanowienie to nie zostało zaskarżone i stało się prawomocne.

Sąd wezwał zatem skarżącą do uiszczenia w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej wpisu w kwocie 200 złotych (k. 200 i 202 akt).

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z dyspozycją art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz. U. 2012 r., poz. 270), dalej p.p.s.a., sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga kasacyjna, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd (§ 3 cytowanego przepisu). Nadto zgodnie z art. 219 § 2 p.p.s.a. należne wpis winien zostać uiszczony gotówką w kasie Sądu lub na rachunek bankowy tegoż Sądu, o czym Sąd pouczył (k. 200 akt).

Mając powyższe na uwadze Sąd ustalił, że skarżąca dnia 16 stycznia 2015 r została skutecznie wezwana do uiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej. Wobec tego ostatnim dniem terminu na uiszczenia tego wpisu był 23 stycznia 2015 r. Sąd stwierdza, że w niniejszej sprawie wpis od skargi kasacyjnej nie został uiszczony (vide notatka służbowa verte k. 203 akt), wobec czego podlega ona odrzuceniu.

Sąd mając na względzie powyższe ustalenia orzekł jak w postanowieniu, czyniąc to w oparciu o na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 18 września 2014 r., dokument z 18 września 2014 r., dokument z 5 sierpnia 2014 r., dokument z 20 maja 2014 r., dokument z 9 października 2013 r., dokument z 23 września 2013 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.