Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 2 czerwca 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę L. Sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia [...] kwietnia 2014 r. nr [...] w przedmiocie nakazu wycofania z obrotu na terenie całego kraju produktu leczniczego.
Zgodnie z art. 141 § 2 zdanie pierwsze ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity:
Dz.U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.), cytowanej dalej jako "ppsa", w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
Wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku został złożony przez uczestnika postępowania P. S.A. z siedzibą w W. w dniu 15 czerwca 2015 r. (por. data stempla pocztowego na kopercie, karta nr [...] akt sądowych).
Wobec powyższego stwierdzić należy, że wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku z dnia 2 czerwca 2015 r. został złożony po upływie ustawowego terminu, co skutkowało odmową sporządzenia uzasadnienia tego orzeczenia.
W niniejszej sprawie nie zachodziły przesłanki do doręczenia stronie z urzędu odpisu sentencji wyroku (art. 140 § 2 i § 3 ppsa), zatem termin do zgłoszenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia upłynął uczestnikowi postępowania w dniu 9 czerwca 2015 r., tj. siódmego dnia licząc od dnia wydania wyroku, zaś przedmiotowy wniosek wpłynął do Sądu w dniu 15 czerwca 2014 r., zatem po upływie przepisanego terminu.
Stosownie do treści art. 141 § 3 ppsa odmowa sporządzenia uzasadnienia wyroku następuje postanowieniem wydanym na posiedzeniu niejawnym. Wobec powyższego orzeczono, jak w sentencji postanowienia.