Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 2 marca 2015 r., sygn. akt VI SA/Wa 2098/14

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Andrzej Wieczorek przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 2 marca 2015 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi T. K. na decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z [...] kwietnia 2014 r., Nr [...] w przedmiocie ustalenia podlegania obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu postanawia odrzucić skargę

Uzasadnienie

Pismem z [...] maja 2014 r. skarżący, T. K. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z [...] kwietnia 2014 r., Nr [...], w przedmiocie ustalenia podlegania obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu.

W wykonaniu zarządzenia z 27 czerwca 2014 r. (k. 15), pismem z 10 lipca 2014 r., doręczonym 15 lipca 2014 r. (k.

17) Sąd wezwał skarżącego do uiszczenia wpisu od skargi w wysokości 200 złotych, w terminie 7 dni pod rygorem jej odrzucenia. W terminie do uiszczenia wpisu skarżący złożył wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie częściowym obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych (k. 18).

Prawomocnym postanowieniem referendarza sądowego z 26 września 2014 r., sygn. akt VI SA/Wa 2098/14 odmówiono skarżącemu przyznania prawa pomocy w żądanym zakresie (k. 41).

W wykonaniu zarządzenia z 22 grudnia 2014 r. (k. 50), pismem z 12 stycznia 2015 r., doręczonym 19 stycznia 2015 r. (k. 52), Sąd poinformował skarżącego, iż w związku z prawomocnym zakończenia postępowania z wniosku o przyznanie prawa pomocy, skarżący zobowiązany jest, w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma, uiścić wpis sądowy od skargi w wysokości określonej w treści zarządzenia z 27 czerwca 2014 r. Sąd pouczył stronę, iż nieuiszczenie wpisu skutkować będzie odrzuceniem skargi.

Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 270; dalej p.p.s.a.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlegają odrzuceniu przez Sąd.

Jak wynika z akt sprawy, pismo Sądu z 12 stycznia 2015 r., informujące o obowiązku uiszczenia wpisu od skargi w wysokości określonej w treści zarządzenia z 27 czerwca 2014 r., doręczono skarżącemu 19 stycznia 2015 r. Uwzględniając powyższe, termin do uiszczenia wpisu od skargi upływał 26 stycznia 2015 r.

W zakreślonym terminie skarżący nie uiścił wymaganego wpisu, co potwierdza udzielona w dniu 26 lutego 2015 r. przez Oddział Finansowo – Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie informacja o braku wpłaty w niniejszej sprawie.

Z tych też względów, działając na podstawie art. 220 § 3 oraz p.p.s.a. Sąd postanowił jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 26 września 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.