Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie dnia 19 lutego 2009 r. postanowił odrzucić skargę M. Z. (dalej skarżący) na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] listopada 2008 r., Nr [...] w przedmiocie zawieszenia praw wynikających z licencji pracownika ochrony fizycznej.
Ww. postanowienie wraz z uzasadnieniem zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego, będącemu adwokatem dnia 3 marca 2009 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru k. 29 akt).
Od powyższego rozstrzygnięcia dnia 3 kwietnia 2009 r. (data stempla pocztowego, znajdująca się na kopercie k. 36 akt) została nadana w Urzędzie Pocztowym W. [...] skarga kasacyjna, sporządzona przez pełnomocnika skarżącego.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z dyspozycją art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.), cytowana dalej jako p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
W myśl art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu (...).
W niniejszej sprawie odpis postanowienia odrzucającego skargę wraz z uzasadnieniem pełnomocnik skarżącego otrzymał w dniu 3 marca 2009 r. Wobec tego od dnia 4 marca 2009 r. rozpoczął bieg ustawowy, trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej. Ostatnim dniem tego terminu był dzień 2 kwietnia 2009 r. Jak wynika z akt niniejszej sprawy skarga kasacyjna została nadana na adres tutejszego Sądu w Urzędzie Pocztowym dnia 3 kwietnia 2009 r., wobec czego z uchybieniem ww. terminu, co skutkuje jej odrzuceniem.
Mając na uwadze powyższe, Sąd na podstawie art. 178 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.