Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 3

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 16 października 2018 r., sygn. akt VI SA/Wa 224/14

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia NSA Zdzisław Romanowski przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 16 października 2018 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia B. Sp. z o.o. z siedzibą w [...] na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 13 lipca 2016 r., odrzucające wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia skargi kasacyjnej
Sprawa
w sprawie ze skargi B. Sp. z o.o. z siedziba w [...] na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] listopada 2013 r., nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić zażalenie

Uzasadnienie

Uzasadnienie:

Wyrokiem z dnia 22 grudnia 2014 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę B. Sp. z o.o. z siedzibą w [...] (dalej "spółka", "skarżąca") na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] listopada 2013 r. w przedmiocie kary pieniężnej.

W związku z nieuiszczeniem w terminie wpisu sądowego od skargi kasacyjnej Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 14 kwietnia 2016 r. odrzucił złożoną skargę kasacyjną.

Pismem z dnia 28 kwietnia 2016 r. skarżąca wniosła zażalenie na ww. postanowienie, jednocześnie wnosząc o przywrócenie terminu do wniesienia skargi kasacyjnej.

Postanowieniem z dnia 13 lipca 2016 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia skargi kasacyjnej, uznając, iż skarżąca nie uchybiła ustawowemu terminowi do wniesienia skargi kasacyjnej. Tym samym wniosek o przywrócenie ww. terminu jest niedopuszczalny i jako taki podlega odrzuceniu.

Na powyższe postanowienie skarżąca pismem z dnia 29 lipca 2016 r. wniosła zażalenie.

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 10 sierpnia 2018 r. skarżąca została wezwana do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia wniesionego na powyższe postanowienie w kwocie 100 zł w terminie 7 dni od daty doręczenia zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu, pod rygorem odrzucenia zażalenia.

Zarządzenie o wezwaniu do uiszczenia wpisu od zażalenia przesłano skarżącej przy piśmie sądowym z dnia 21 sierpnia 2018 r. i doręczone w trybie art. 73 ppsa w dniu 7 września 2018 r.

Z Rejestru Opłat Sądowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wynika, że do dnia 4 października 2017 r. nie zarejestrowano wpłaty do niniejszej sprawy.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 220 § 1 i 3 ppsa, Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego pomimo wezwania nie zostanie uiszczona należna opłata, a zażalenie od którego pomimo wezwania nie zostanie uiszczony należny wpis, będzie podlegało odrzuceniu przez Sąd.

W niniejszej sprawie, zarządzenie o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia na postanowienie Sądu z dnia 13 lipca 2016 r. w kwocie 100 zł zostało doręczone skarżącej w trybie art. 73 ppsa w dniu 7 września 2018 r. Skarżąca zobowiązana była wykonać je w wyznaczonym siedmiodniowym terminie, którego bieg upływał w dniu 14 września 2017 r.

Z informacji Rejestru Opłat Sądowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wynika, że do dnia 4 października 2018 r. żądana kwota nie została przez stronę uiszczona.

Mając powyższe na uwadze Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 ppsa orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 25 sierpnia 2017 r., dokument z 24 sierpnia 2017 r., dokument z 21 grudnia 2016 r., dokument z 13 lipca 2016 r., dokument z 14 kwietnia 2016 r., dokument z 13 lipca 2015 r., dokument z 22 grudnia 2014 r., dokument z 30 czerwca 2014 r., dokument z 12 maja 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.