Uzasadnienie
Wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 14 lutego 2008 r. oddalono skargę T. Sp. z o.o. z siedzibą w B. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] października 2007 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej za naruszenie obowiązku wyposażenia kierowcy w odpowiednie dokumenty.
Na rozprawę, prawidłowo powiadomiona o jej terminie (k-31 akt sądowych), strona skarżąca nie stawiła się.
W dniu 22 lutego 2008 r. (data stempla pocztowego) skarżąca wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wniosek o sporządzenie uzasadnienia powyższego wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
Wyrok w sprawie niniejszej został ogłoszony w dniu 14 lutego 2008 r. Termin do złożenia wniosku o uzasadnienie wyroku upłynął zatem w dniu 21 lutego 2008 r. Skarżąca przedmiotowy wniosek wniosła w dniu 22 lutego 2008 r., a więc po upływie wskazanego powyżej terminu.
Mając na uwadze fakt, iż strona skarżąca wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku wniosła po upływie terminu wskazanego w art. 141 § 2 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Sąd postanowił jak w sentencji.