Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 24 września 2013 r., sygn. akt VI SA/Wa 2323/11

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Henryka Lewandowska-Kuraszkiewicz przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 24 września 2013 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia R. K. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 27 września 2012 r. sygn. akt VI SA/Wa 2323/11 odrzucające zażalenie R. K. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 15 czerwca 2012 r. odrzucające skargę kasacyjną
Od orzeczenia
od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 27 lutego 2012 r. sygn. akt VI SA/Wa 2323/11
Sprawa
w sprawie ze skargi R. K. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] października 2011 r. nr [...] w przedmiocie cofnięcia licencji pracownika ochrony fizycznej pierwszego stopnia

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić zażalenie

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 27 września 2012 r. odrzucił zażalenie R. K. (nazywanego dalej "skarżącym") na postanowienie Sądu z dnia 15 czerwca 2012 r. odrzucające skargę kasacyjną skarżącego od wyroku Wojewódzkiego Sądu administracyjnego w Warszawie z dnia 27 lutego 2012 r. sygn. akt VI SA/Wa 2323/11.

W uzasadnieniu postanowienia Sąd podał, że w obowiązującym stanie prawnym, sporządzenie zażalenia na postanowienie odrzucające skargę kasacyjną przez osobę niewymienioną w art. 194 § 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270 ze zm., nazywanej dalej "p.p.s.a.") jest nieusuwalnym brakiem powodującym odrzucenie zażalenia w oparciu o art. 178 w zw. z art.197 § 2 p.p.s.a., zgodnie z którym do postępowania toczącego się na skutek zażalenia stosuje się odpowiednio przepisy o skardze kasacyjnej.

W dniu 22 października 2012 r. (data stempla pocztowego) skarżący wniósł do Sądu zażalenie na postanowienie z dnia 27 września 2012 r.

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 9 lipca 2013 r. skarżący, na podstawie art. 220 § 1 oraz art. 198 p.p.s.a. został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia na postanowienie sądu z dnia 27 września 2012 r. w kwocie 100 złotych, stosownie do § 2 pkt 7 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 221, poz. 2193), w terminie 7 dni od daty doręczenia zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu, pod rygorem odrzucenia zażalenia.

Zarządzenie o wezwaniu do uiszczenia wpisu od zażalenia przesłano przy piśmie sądowym z dnia 10 lipca 2013 r. i doręczone skarżącemu w dniu 16 lipca 2013 r.

Z informacji udzielonych przez Oddział Finansowo-Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wynika, że do dnia 5 sierpnia 2013 r. w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie odnotowano wpłaty żądanej kwoty.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 220 § 1 i § 3 p.p.s.a., Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata, a zażalenie, od którego pomimo wezwania nie zostanie uiszczony należny wpis, będzie podlegało odrzuceniu przez Sąd.

W niniejszej sprawie, zarządzenie Przewodniczącego Wydziału VI o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia w kwocie 100 złotych zostało doręczone skarżącemu w dniu 16 lipca 2013 r. Skarżący zobowiązany był wykonać je w wyznaczonym siedmiodniowym terminie, którego bieg upływał z końcem dnia 23 lipca 2013 r.

Z informacji udzielonych przez Oddział Finansowo – Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wynika, że do dnia 5 sierpnia 2013 r. żądana kwota nie została uiszczona.

Mając na uwadze podane powyżej okoliczności sprawy, Sąd na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 3 czerwca 2013 r., dokument z 27 września 2012 r., dokument z 15 czerwca 2012 r., dokument z 27 lutego 2012 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.