Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 23 lipca 2013 r., sygn. akt VI SA/Wa 2360/12

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Zbigniew Rudnicki przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 23 lipca 2013 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi A. Sp. z o.o. z siedzibą w L. na decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia [...] lipca 2012 r., nr [...] w przedmiocie ustalenia podlegania obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Skarżąca – A. Sp. z o.o. z siedzibą w L. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie za pośrednictwem organu, skargę na decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia [...] lipca 2012 r., nr [...]. Zaskarżoną decyzją organ utrzymał w mocy decyzję Dyrektora [...] Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia [...] czerwca 2012 r. stwierdzającą, iż I. L. podlegała obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego.

Postanowieniem z dnia 11 kwietnia 2013 r. referendarz sądowy odmówił skarżącej przyznania prawa pomocy w zakresie częściowym obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych. Wobec powyższego, zarządzeniem sędziego sprawozdawcy z dnia 23 maja 2013 r. wezwano skarżącą do uiszczenia, w terminie 7 dni, wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 złotych, stosownie do § 2 ust. 6 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2003 r., Nr 221, poz. 2193) – pod rygorem odrzucenia skargi.

Przedmiotowe zarządzenie zostało odebrane przez upoważnionego pracownika skarżącej dnia 31 maja 2013 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z dyspozycją art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), dalej p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd (§ 3 cytowanego przepisu).

Zarządzenie w przedmiocie wpisu od skargi zostało doręczone 31 maja 2013 r. Zatem termin do uiszczenia przez skarżącą wpisu sądowego upłynął w dniu 7 czerwca 2013 r.

Zgodnie natomiast z notatką służbową z dnia 21 czerwca 2013 r., po sprawdzeniu w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych, nie zidentyfikowano do dnia 19 czerwca 2013 r. wpłaty do niniejszej sprawy, wobec czego skarga podlega odrzuceniu.

Sąd mając na względzie powyższe ustalenia, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., orzekł jak w postanowieniu.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 11 kwietnia 2013 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.