Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 13 lutego 2009 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zawiesił postępowanie w sprawie niniejszej. Odpis postanowienia z dnia 13 lutego 2009 r. wraz ze stosownym pouczeniem o prawie, sposobie i terminie wniesienia zażalenia, skarżący otrzymał w dniu 23 lutego 2009 r., zaś w dniu 3 marca 2009 r., skarżący nadał przedmiotowe zażalenie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Postępowanie przed sądami administracyjnymi regulowane jest przepisami ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r., Nr 153 poz. 1270 ze zm.). Zgodnie z przepisem art. 194 § 2 p.p.s.a. zażalenie wnosi się w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia. Z kolei z przepisu art. 178 powołanej ustawy, odnoszącego się do skargi kasacyjnej, który za pośrednictwem art. 197 § 2 stosuje się również do zażaleń wynika, że sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po terminie. W niniejszej sprawie skarżący pismem z dnia 17 lutego 2009 r., został pouczony, iż postanowienie w przedmiocie zawieszenia postępowania może być zaskarżone zażaleniem, które powinno być wniesione w terminie 7 dni od daty doręczenia postanowienia. Mimo pouczenia data stempla pocztowego wskazuje, iż zażalenie zostało nadane w dniu 3 marca 2009 r., zatem z uchybieniem siedmiodniowego terminu do jego wniesienia, który upływał w dniu 2 marca 2009 r. Zażalenie zatem niewątpliwie zostało wniesione po terminie.
Mając powyższe na uwadze na mocy art. 178 w zw. z art. 197 § 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi należało orzec jak w sentencji postanowienia.