Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 10 kwietnia 2015 r. sygn. akt VI SA/Wa 2526/14 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę P. z siedzibą w H., Ukraina (dalej też jako strona skarżąca) na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] maja 2014 r. nr [...] w przedmiocie naruszenia przepisów ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych.
W dniu 30 kwietnia 2015 r. skarżąca, reprezentowana przez pełnomocnika – pracownika P. B., przesłała do Sądu pismo, w którym zwróciła się o sporządzenie uzasadnienia wyroku z dnia 10 kwietnia 2015 r. wnosząc zarazem o przywrócenie terminu do dokonania powyższej czynności.
Postanowieniem z dnia 7 lipca 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił przywrócenia terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku z dnia 10 kwietnia 2015 r., na które to postanowienie strona skarżąca nie złożyła w przewidzianym ustawą terminie zażalenia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 270 z późn. zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
W niniejszej sprawie rozprawa, na której ogłoszono wyrok odbyła się w dniu 10 kwietnia 2015 r. Tym samym termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upłynął w dniu 17 kwietnia 2015 r.
W powyższym terminie strona skarżąca nie zwróciła się z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia wyroku a złożony przez nią wniosek o przywrócenie terminu do dokonania powyższej czynności został prawomocnie oddalony.
Mając na uwadze, iż wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku został wniesiony po upływie terminu zakreślonego w art. 141 § 2 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Sąd postanowił jak w sentencji.