Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 19 kwietnia 2016 r., sygn. akt VI SA/Wa 2538/15

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Agnieszka Łąpieś-Rosińska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 19 kwietnia 2016 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi P. sp. z o.o. z siedzibą w T. na decyzję Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia [...] lipca 2015 r. nr [...] w przedmiocie cofnięcia zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej postanowił:

Sentencja

  1. 1. odrzucić skargę;
  2. 2. zwrócić skarżącemu P. sp. z o.o. z siedzibą w T. kwotę 100 (stu) złotych tytułem zwrotu wpisu sądowego.

Uzasadnienie

P. sp. z o.o. z siedzibą w T. (dalej "skarżący") wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia [...] lipca 2015 r. nr [...] w przedmiocie cofnięcia zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej.

W dniu 3 listopada 2015 r. doręczono skarżącemu w trybie zastępczym odpis zarządzenia Przewodniczącego Wydziału o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 100 zł oraz wezwanie do uzupełnienia braków formalnych skargi przez złożenie dokumentu określającego umocowanie osoby podpisanej pod skargą do działania w imieniu skarżącego na dzień wniesienia skargi.

Skarżący złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wniosek o przywrócenie terminu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi oraz uzupełnienia braków formalnych skargi. Jednocześnie do wniosku dołączył odpis z Krajowego Rejestru Sądowego oraz dowód uiszczenia wpisu sądowego.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z 5 lutego 2016 r., sygn. akt VI SA/Wa 2538/15 odmówił skarżącemu przywrócenia terminu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi oraz uzupełnienie braków formalnych skargi.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił, co następuje:

skargę należało odrzucić.

Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej także: "p.p.s.a.") skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlegają odrzuceniu przez sąd.

Stosownie do art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.

W rozpoznawanej sprawie w dniu 3 listopada 2015 r. doręczono skarżącemu w trybie zastępczym odpis zarządzenia Przewodniczącego Wydziału o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 100 zł oraz wezwanie do uzupełnienia braków formalnych skargi przez złożenie dokumentu określającego umocowanie osoby podpisanej pod skargą do działania w imieniu skarżącego na dzień wniesienia skargi. Siedmiodniowy termin rozpoczął bieg 4 listopada 2015 r. i upłynął z dniem 10 listopada 2015 r. Zgodnie z aktami sprawy skarżący w dniu 17 listopada 2015 r. (karta nr 17 akt sądowych) uiścił należny w sprawie wpis sądowego od skargi, braki formalne zaś uzupełnił w dniu 18 listopada 2015 r. (karta nr 25 akt sądowych). Oznacza to, że skarżący w siedmiodniowym terminie nie uiścił należnego w sprawie wpisu oraz nie uzupełnił braków formalnych skargi.

Wobec powyższego, Sąd na podstawie art. 58 § 1 pkt 3, art. 220 § 3 oraz art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a. postanowił jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 5 lutego 2016 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.