Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 29 stycznia 2018 r., sygn. akt VI SA/Wa 2712/13

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Henryka Lewandowska-Kuraszkiewicz przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 29 stycznia 2018 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia spółki B. sp. z o.o. z siedzibą w [...] na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 16 grudnia 2015 r.
Sprawa
w sprawie ze skargi B. Sp. z o.o. z siedzibą w [...] na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] lipca 2013 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić zażalenie

Uzasadnienie

Postanowieniem z 16 grudnia 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił zażalenie skarżącej spółki – B. Sp. z o.o. z siedzibą w [...] na postanowienie Sądu z 1 października 2015 r., odrzucające skargę kasacyjną - z uwagi na jego niedopuszczalność.

Pismem z 14 stycznia 2016 r. skarżąca wniosła zażalenie na ww. postanowienie, wnosząc o jego uchylenie.

Wobec prawomocnego zakończenia postępowania w przedmiocie prawa pomocy (vide postanowienie starszego referendarza sądowego z 26 kwietnia 2017 r. karta 291 akt sądowych), zarządzeniem z 25 października 2017 r. skarżąca spółka została wezwana do uiszczenia w terminie 7 dniu wpisu od wniesionego zażalenia na postanowienie z dnia 16 grudnia 2015 r. w kwocie 100 złotych, pod rygorem jego odrzucenia.

Odpis ww. zarządzenia doręczono skarżącej w dniu 18 listopada 2017 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz.U. z 2017 r. poz. 1369; dalej p.p.s.a.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd.

Przenosząc powyższe na grunt niniejszej sprawy, należy zauważyć, że z akt sprawy wynika, że odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia został doręczony skarżącej spółce 18 listopada 2017 r. (sobota) (vide: zwrotne potwierdzenie odbioru – karta 314 akt sądowych), a więc termin do wykonania czynności określonej tym pismem upłynął 27 listopada 2017 r.

Zgodnie natomiast z notatką służbową z dnia 29 grudnia 2017 r., po sprawdzeniu w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano do dnia 29 grudnia 2017 r. wpłaty do niniejszej sprawy.

W związku z powyższym, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, mając na uwadze, że zgodnie z art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi zażalenie podlega odrzuceniu, gdy w wyznaczonym terminie pomimo wezwania nie został uiszczony wpis, postanowił jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 21 sierpnia 2017 r., dokument z 26 kwietnia 2017 r., dokument z 28 listopada 2016 r., dokument z 5 lipca 2016 r., dokument z 16 grudnia 2015 r., dokument z 1 października 2015 r., dokument z 31 marca 2015 r., dokument z 19 lutego 2015 r., dokument z 23 września 2014 r., dokument z 10 lutego 2014 r., dokument z 20 grudnia 2013 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.