Uzasadnienie
Postanowieniem z 16 grudnia 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił zażalenie skarżącej spółki – B. Sp. z o.o. z siedzibą w [...] na postanowienie Sądu z 1 października 2015 r., odrzucające skargę kasacyjną - z uwagi na jego niedopuszczalność.
Pismem z 14 stycznia 2016 r. skarżąca wniosła zażalenie na ww. postanowienie, wnosząc o jego uchylenie.
Wobec prawomocnego zakończenia postępowania w przedmiocie prawa pomocy (vide postanowienie starszego referendarza sądowego z 26 kwietnia 2017 r. karta 291 akt sądowych), zarządzeniem z 25 października 2017 r. skarżąca spółka została wezwana do uiszczenia w terminie 7 dniu wpisu od wniesionego zażalenia na postanowienie z dnia 16 grudnia 2015 r. w kwocie 100 złotych, pod rygorem jego odrzucenia.
Odpis ww. zarządzenia doręczono skarżącej w dniu 18 listopada 2017 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz.U. z 2017 r. poz. 1369; dalej p.p.s.a.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd.
Przenosząc powyższe na grunt niniejszej sprawy, należy zauważyć, że z akt sprawy wynika, że odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia został doręczony skarżącej spółce 18 listopada 2017 r. (sobota) (vide: zwrotne potwierdzenie odbioru – karta 314 akt sądowych), a więc termin do wykonania czynności określonej tym pismem upłynął 27 listopada 2017 r.
Zgodnie natomiast z notatką służbową z dnia 29 grudnia 2017 r., po sprawdzeniu w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano do dnia 29 grudnia 2017 r. wpłaty do niniejszej sprawy.
W związku z powyższym, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, mając na uwadze, że zgodnie z art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi zażalenie podlega odrzuceniu, gdy w wyznaczonym terminie pomimo wezwania nie został uiszczony wpis, postanowił jak w sentencji.