Uzasadnienie
Pismem z 1 sierpnia 2014 r. P. M. i M. K., złożyli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, skargę na decyzję na decyzję Ministra Administracji i Cyfryzacji z [...] lipca 2014 r., w przedmiocie nakazu rejestracji oraz ustalenia opłaty za używanie niezarejestrowanych odbiorników telewizyjnych.
W wykonaniu zarządzenia z 10 października 2014 r., pismem z 13 października 2014 r., skarżący zostali wezwani do uiszczenia solidarnie wpisu sądowego w wysokości 269 złotych, w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Wezwanie to doręczono stronom skarżącym 20 października 2014 r. (pisma Sekcji Reklamacji Poczty Polskiej S. A. z 31 marca 2015 r. k. 40 i k. 42).
Do 9 marca 2015 r., w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano wpłaty wpisu sądowego (informacja z Oddziału Finansowo-Budżetowego k. 36).
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Stosownie do treści art. 230 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) – powoływana dalej jako "p.p.s.a.", od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stały lub stosunkowy. Pismem takim jest między innymi skarga.
Natomiast w myśl art. 220 § 1 i 3 p.p.s.a., Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku przewodniczący wzywa wnoszącego pismo do uiszczenia opłaty w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania. Jeżeli pomimo tego wezwania od skargi nie został uiszczony należny wpis, podlega ona odrzuceniu przez Sąd. Wezwanie do uiszczenia wpisu doręczono skarżącym 20 października 2014 r., zatem siedmiodniowy termin uiszczenia wpisu upłynął 27 października 2014 r. Jednakże do 9 marca 2015 r. wpis nie został uiszczony.
Z tego względu, zgodnie z art. 220 § 3 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił jak w sentencji orzeczenia.