Uzasadnienie
Pismem z dnia 13 sierpnia 2014 r. S. S. (dalej także: "skarżący") wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia [...] lipca 2014 r., nr [...]w przedmiocie ustalenia objęcia obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym.
W dniu 8 czerwca 2015 r. doręczono skarżącemu odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 zł. Jednocześnie w treści zarządzenia pouczono, że kwotę wpisu sądowego należy uiścić - w terminie 7 dni - od daty doręczenia odpisu zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego, pod rygorem odrzucenia skargi.
Skarżący do dnia 18 czerwca 2015 r. nie uiścił należnego w sprawie wpisu sądowego od powyższej skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił, co następuje.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej: "p.p.s.a.") skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlegają odrzuceniu przez Sąd.
W rozpoznawanej sprawie w dniu 8 czerwca 2015 r. skarżącemu doręczono odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenie wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 zł (karta nr 51 akt sądowych). Siedmiodniowy termin rozpoczął bieg 9 czerwca 2015 r. i upłynął z dniem 15 czerwca 2015 r. Zgodnie z aktami sprawy (karta nr 52 akt sądowych) skarżący do dnia 18 czerwca 2015 r. nie uiścił należnego w sprawie wpisu sądowego od skargi, a więc siedmiodniowym terminie zakreślonym w zarządzeniu o wezwaniu do uiszczenie wpisu sądowego.
Wobec powyższego, Sąd na podstawie art. 220 § 3 oraz art. 58 § 3 p.p.s.a. postanowił jak w sentencji.