Uzasadnienie
Pismem z dnia [...] sierpnia 2013 r. skarżący W. K., wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia [...] lipca 2014 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia podlegania obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego.
Wraz ze skargą skarżący złożył na urzędowym formularzu wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie częściowym obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych.
Postanowieniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 10 kwietnia 2014 r. sygn. VI SA/Wa 2860/13 odmówiono skarżącemu przyznania prawa pomocy we wnioskowanym zakresie. Następnie postanowieniem z dnia 30 czerwca 2014 r. sygn. VI SA/Wa 2860/13 Sąd odrzucił sprzeciw skarżącego od powyższego postanowienia. Skarżący nie zaskarżył postanowienia z dnia 30 czerwca 2014 r., w związku z czym postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 10 kwietnia 2014 r. odmawiające przyznania prawa pomocy stało się prawomocne.
Z uwagi na powyższe zarządzeniem z dnia 11 września 2013 r. (k.
72) pełnomocnik skarżącego został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 (dwieście) złotych, w terminie siedmiu dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi. Zarządzenie zostało doręczone w dniu 19 września 2014 r. (k. 74 akt sądowych).
Po sprawdzeniu w rejestrze opłat sądowych stwierdzono, że do dnia 5 listopada 2014 r. nie został uiszczony wpis sądowy w niniejszej sprawie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z treścią art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270, dalej cyt. jako p.p.s.a.) skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
W niniejszej sprawie, jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru, wezwanie do uiszczenia wpisu od skargi zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego w dniu 19 września 2014 r. Termin na wykonanie wezwania upływał zatem w dniu 26 września 2014 r. We wskazanym terminie nie został uiszczony wymagany wpis, co potwierdza informacja udzielona w dniu 7 listopada 2014 r. przez Oddział Finansowo - Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (verte k. 75). Mając powyższe na uwadze, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 ustawy p.p.s.a. postanowił jak w sentencji.