Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie rozpoznając skargę [...] Okręgowej Izby Aptekarskiej w [...] wyrokiem z dnia 17 lutego 2015 r. sygn. akt VI SA/Wa 3146/14 uchylił postanowienie Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia [...] lipca 2014 r. nr [...] oraz postanowienie [...] Wojewódzkiego Inspektora farmaceutycznego z dnia [...] marca 2014 r. nr [...] w przedmiocie wszczęcia postępowania w sprawie prowadzenia reklamy apteki.
Wyrok z uzasadnieniem został doręczony Głównemu Inspektorowi Farmaceutycznemu w dniu 16 marca 2015 r.
W dniu 16 kwietnia 2015 pełnomocnik organu radca prawny M. W. złożyła w siedzibie Sądu sporządzoną przez siebie skargę kasacyjną od powyższego wyroku. Uiszczono także wpis sądowy od skargi kasacyjnej.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
Z załączonego do akt zwrotnego potwierdzenia odbioru wynika, iż w przedmiotowej sprawie wyrok z uzasadnieniem został doręczony organowi w dniu 16 marca 2015 r., tak więc termin na wniesienie skargi kasacyjnej upłynął w dniu 15 kwietnia 2016 r. Wniesienie skargi kasacyjnej w dniu 16 kwietnia 2015 r. nastąpiło więc po upływie ustawowego terminu do jej złożenia.
W myśl art. 178 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
W związku z powyższym, na podstawie art. 178 w związku z art. 177 § 1 oraz art. 232 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Sąd postanowił jak w sentencji.