Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 7 maja 2014 r. tutejszy Sądu oddalił skargę S. P. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] września 2013 r. w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej.
Skarżąca wniosła o sporządzenie i doręczenie jej uzasadnienia zapadłego wyroku, a następnie, w ustawowym terminie wywiodła skargę kasacyjną. Skarga ta została sporządzona i podpisana przez adwokata P. Z., nie została jednak opłacona.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VI z dnia 2 września 2014 r. wezwano pełnomocnika skarżącej do uiszczenia wpisu sądowego od wniesionej skargi kasacyjnej w kwocie 160 zł, w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej. Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się na k. 57 akt sądowych, wezwanie do uiszczenia wpisu zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącej w dniu 18 września 2014 r., co oznacza, że termin do uiszczenia wpisu upłynął dla niego z końcem dnia 25 września 2014 r.
Z informacji pozyskanej z Oddziału Finansowo – Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (verte k. 58 akt sądowych) wynika, że do dnia 22 października 2014 r. nie został w niniejszej sprawie uiszczony wymagany wpis sądowy.
Zgodnie z art. 230 § 1 i 2 p.p.s.a. od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji, do jakich zaliczyć należy skargę kasacyjną, pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Stosownie zaś do art. 220 § 1 p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W myśl art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga kasacyjna, od której mimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez sąd.
Mając powyższe na uwadze, wobec nieuiszczenia przez skarżącą w zakreślonym terminie wpisu sądowego od wniesionej skargi kasacyjnej - Sąd na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji.