Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 29 grudnia 2015 r., sygn. akt VI SA/Wa 3313/13

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Aneta Lemiesz przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 29 grudnia 2015 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi kasacyjnej B. Sp. z o.o. z siedzibą w W.
Od orzeczenia
od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 28 listopada 2014 r., sygn. akt VI SA/Wa 3313/13 oddalającego skargę B. Sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] października 2013 r., nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę kasacyjną

Uzasadnienie

B. Sp. z o.o. z siedzibą w W. (dalej: Spółka lub skarżąca) wniosła skargę na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z [...] października 2013 r., nr [...], w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z 28 listopada 2014 r., sygn. akt VI SA/Wa 3313/13 oddalił skargę. Pismem z [...] lutego 2015 r. Spółka wniosła skargę kasacyjną od powyższego wyroku wraz z wnioskiem o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych w zakresie wpisu sądowego od skargi kasacyjnej. W wyniku rozpoznania tego wniosku referendarz sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie postanowieniem z 16 lipca 2015 r. odmówił skarżącej zwolnienia od kosztów sądowych.

Wobec niezłożenia w ustawowym terminie sprzeciwu od postanowienia referendarza sądowego Sąd wezwał skarżącą do uiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej, w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej. Nieodebrane, a następnie zwrócone pismo wzywające do uiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej zostało uznane za prawidłowo doręczone 7 listopada 2015 r. (vide: pkt 1 zarządzenia z 27 listopada 2015 r. – karta nr 191 akt sądowych). Jednocześnie po sprawdzeniu w rejestrze opłat sądowych, ustalono, że skarżąca nie uiściła należnego wpisu sądowego (vide: znajdująca się w aktach sądowych notatka służbowa z 7 grudnia 2015 r. – karta nr 193 akt sądowych verte).

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z dyspozycją przepisu art. 220 § 1 p.p.s.a., sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata.

Jednocześnie w myśl art. 220 § 3 p.p.s.a., skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd.

Jak wynika z akt sprawy, wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej zostało uznane za doręczone skarżącej 7 listopada 2015 r. (vide: pkt 1 zarządzenia z 27 listopada 2015 r. – karta nr 191 akt sądowych), a zatem siedmiodniowy termin przewidziany do uiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej upływał 14 listopada 2015 r. W zakreślonym terminie nie został uiszczony wymagany wpis od skargi kasacyjnej, co potwierdza informacja udzielona przez Oddział Finansowo – Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (vide: znajdująca się w aktach sądowych notatka służbowa z 7 grudnia 2015 r. – karta nr 193 akt sądowych verte).

W świetle powyższego, Sąd, działając na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 5 maja 2017 r., dokument z 20 października 2016 r., dokument z 8 września 2016 r., dokument z 8 września 2016 r., dokument z 1 kwietnia 2016 r., dokument z 16 lipca 2015 r., dokument z 28 listopada 2014 r., dokument z 24 kwietnia 2014 r., dokument z 28 lutego 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.