Uzasadnienie
Skarżąca – B. Sp. z o.o. z siedzibą w W., reprezentowana przez adwokata, w prawidłowym trybie i terminie złożyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego. Wraz ze skargą wniosła o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od wpisu od skargi.
Postępowanie w przedmiocie zwolnienia skarżącej od wpisu od skargi zakończyło się ostatecznie postanowieniem Referendarza Sądowego z 24 kwietnia 2015 r. (k. 54 akt), którym odmówiono przyznania prawa pomocy w zakresie częściowym, obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych.
Ponieważ skarżąca wypowiedziała - ze skutkiem natychmiastowym, pełnomocnictwo ustanowionym w tej sprawie adwokatom Sąd ją wezwał do uiszczenia, w terminie 7 dni, wpisu od skargi w kwocie 400 złotych, pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie to zostało uznane za doręczone w trybie art. 73 p.p.s.a. z dniem 20 lipca 2015 r. (k. 65 akt).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z dyspozycją art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz. U. 2012 r., poz. 270), dalej p.p.s.a., sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd (§ 3 cytowanego przepisu). Nadto zgodnie z art. 219 § 2 p.p.s.a. należny wpis winien zostać uiszczony gotówką w kasie Sądu lub na rachunek bankowy tegoż Sądu, o czym skarżąca została pouczona.
Sąd stwierdza, że w niniejszej sprawie skarżąca skutecznie została wezwana do uiszczenia wpisu od skargi dnia 20 lipca 2015 r. Zatem termin do uiszczenia wpisu rozpoczął bieg 21 lipca, a jego ostatnim dniem był 27 lipca 2015 r. Jak wynika z akt wpis od ww. skargi nie został uiszczony do dnia 10 sierpnia 2015 r. (vide informacja verte k. 66 akt), wobec czego rzeczona na wstępie skarga podlega odrzuceniu.
Sąd mając na względzie powyższe ustalenia orzekł jak w postanowieniu, czyniąc to w oparciu o art. 220 § 3 p.p.s.a.