Uzasadnienie
Pismem z dnia 12 stycznia 2015 r. M. sp. z o.o. z siedzibą w L. (dalej także: "skarżący") wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia [...] grudnia 2014 r., nr [...] w przedmiocie podlegania obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu.
W dniu 4 marca 2015 r. doręczono skarżącemu odpis zarządzenia Przewodniczącego Wydziału o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 zł.
Skarżący w odpowiedzi na powyższe wezwania wniósł o przyznanie mu prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych.
Referendarz sądowy postanowienie z dnia 27 lipca 2015 r. odmówił skarżącemu przyznania prawa pomocy we wnioskowanym zakresie.
Sąd pismem z dnia 25 września 2015 r. wezwał skarżącego do wykonania prawomocnego zarządzenia Przewodniczącego Wydziału o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 zł. Jednocześnie w treści wezwania pouczono skarżącego, że kwotę wpisu sądowego należy uiścić - w terminie 7 dni - od daty doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Skarżący do dnia 5 listopada 2015 r. nie uiścił należnego w sprawie wpisu sądowego od skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił, co następuje.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej: "p.p.s.a.") skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlegają odrzuceniu przez Sąd.
W rozpoznawanej sprawie skarżącemu w dniu 13 października 2015 r. doręczono w trybie zastępczym, na podstawie art. 73 p.p.s.a., wezwanie do wykonania prawomocnego zarządzenia Przewodniczącego Wydziału o wezwaniu do uiszczenie wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 zł (karta nr 99 akt sądowych). Siedmiodniowy termin rozpoczął bieg 14 października 2015 r. i upłynął z dniem 20 października 2015 r. Zgodnie z aktami sprawy (karta nr 100 akt sądowych) skarżący do dnia 5 listopada 2015 r. nie uiścił należnego w sprawie wpisu sądowego od skargi, a więc siedmiodniowym terminie zakreślonym w wezwaniu.
Wobec powyższego, Sąd na podstawie art. 220 § 3 oraz art. 58 § 3 p.p.s.a. postanowił jak w sentencji.