Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 27 listopada 2015 r., sygn. akt VI SA/Wa 394/15

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Agnieszka Łąpieś-Rosińska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 27 listopada 2015 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi M. sp. z o.o. z siedzibą w L. na decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia [...] grudnia 2014 r., nr [...] w przedmiocie podlegania obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu postanawia odrzucić skargę

Uzasadnienie

Pismem z dnia 12 stycznia 2015 r. M. sp. z o.o. z siedzibą w L. (dalej także: "skarżący") wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia [...] grudnia 2014 r., nr [...] w przedmiocie podlegania obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu.

W dniu 4 marca 2015 r. doręczono skarżącemu odpis zarządzenia Przewodniczącego Wydziału o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 zł.

Skarżący w odpowiedzi na powyższe wezwania wniósł o przyznanie mu prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych.

Referendarz sądowy postanowienie z dnia 27 lipca 2015 r. odmówił skarżącemu przyznania prawa pomocy we wnioskowanym zakresie.

Sąd pismem z dnia 25 września 2015 r. wezwał skarżącego do wykonania prawomocnego zarządzenia Przewodniczącego Wydziału o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 zł. Jednocześnie w treści wezwania pouczono skarżącego, że kwotę wpisu sądowego należy uiścić - w terminie 7 dni - od daty doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.

Skarżący do dnia 5 listopada 2015 r. nie uiścił należnego w sprawie wpisu sądowego od skargi.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił, co następuje.

Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej: "p.p.s.a.") skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlegają odrzuceniu przez Sąd.

W rozpoznawanej sprawie skarżącemu w dniu 13 października 2015 r. doręczono w trybie zastępczym, na podstawie art. 73 p.p.s.a., wezwanie do wykonania prawomocnego zarządzenia Przewodniczącego Wydziału o wezwaniu do uiszczenie wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 zł (karta nr 99 akt sądowych). Siedmiodniowy termin rozpoczął bieg 14 października 2015 r. i upłynął z dniem 20 października 2015 r. Zgodnie z aktami sprawy (karta nr 100 akt sądowych) skarżący do dnia 5 listopada 2015 r. nie uiścił należnego w sprawie wpisu sądowego od skargi, a więc siedmiodniowym terminie zakreślonym w wezwaniu.

Wobec powyższego, Sąd na podstawie art. 220 § 3 oraz art. 58 § 3 p.p.s.a. postanowił jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 27 lipca 2015 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.