Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 2 marca 2010 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w
Warszawie oddalił skargę J. Z. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] stycznia 2009 r. nr [...] w przedmiocie cofnięcia pozwolenia na posiadanie broni palnej gazowej.
Odpis wyroku wraz z uzasadnieniem został doręczony pełnomocnikowi skarżącego w dniu 23 kwietnia 2010 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru k. 65 akt).
Od powyższego rozstrzygnięcia dnia 26 maja 2010 r. (data stempla pocztowego, znajdująca się na kopercie k. 68 akt) została nadana skarga kasacyjna, sporządzona przez pełnomocnika skarżącego.
Zgodnie z dyspozycją art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.), cytowana dalej jako p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
W myśl art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu (...).
W niniejszej sprawie odpis wyroku oddalającego skargę wraz z uzasadnieniem pełnomocnik skarżącego otrzymał w dniu 23 kwietnia 2010 r.. Wobec tego od dnia 24 kwietnia 2010 r. rozpoczął bieg ustawowy, trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej. Ostatnim dniem tego terminu był dzień 24 maja 2010 r. Jak wynika z akt niniejszej sprawy, skarga kasacyjna została nadana na adres tutejszego Sądu w Urzędzie Pocztowym dnia 26 maja 2010 r., a więc po upływie terminu do jej wniesienia.
Mając na uwadze powyższe, Sąd na podstawie art. 178 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.