Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 18 września 2014 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę E. G. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] listopada 2013 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej za wykonywanie transportu drogowego bez wymaganej licencji.
W ustawowym terminie skarżący, reprezentowany przez pełnomocnika, adwokata P. Z., wniósł skargę kasacyjną od powyższego wyroku.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VI z dnia 1 grudnia 2014 r. wezwano pełnomocnika skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od wniesionej skargi kasacyjnej w kwocie 160 zł, w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej.
Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru, wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej, zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącemu w dniu 23 grudnia 2014 r. Tym samym siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej upłynął w dniu 30 grudnia 2014 r.
Zgodnie natomiast z notatką służbową z dnia 15 stycznia 2015 r. po sprawdzeniu w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano do dnia 13 stycznia 2015 r. wpłaty do niniejszej sprawy.
W związku z powyższym Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, mając na uwadze, że zgodnie z art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 roku, poz. 270 ze zm.) skarga kasacyjna podlega odrzuceniu, gdy w wyznaczonym terminie pomimo wezwania nie został uiszczony wpis, postanowił jak w sentencji.