Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 29 sierpnia 2014 r. sygn. akt VI SA/Wa 661/14 referendarz Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie odmówił C. Sp. z o.o. z siedzibą w W. (skarżącej w niniejszej sprawie), przyznania prawa pomocy w zakresie częściowym obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych w sprawie z jej skargi na postanowienie Ministra Finansów z dnia [...] grudnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie odmowy uchylenia postanowienia odmawiającego wszczęcia postępowania w sprawie udzielenia zezwolenia na prowadzenie salonu gier na automatach.
Odpis powyższego postanowienia wraz z uzasadnieniem i pouczeniem o przysługującym środku zaskarżenia został doręczony skarżącej w dniu [...] września 2014 r. (z.p.o. k. 116 akt sądowych).
Pismem z dnia 23 września 2014 r. (nadanym na Poczcie w dniu 24 września 2014 r. - data stempla pocztowego na kopercie - k. 125), skarżąca złożyła sprzeciw od powyższego postanowienia.
Wojewódzki Sad Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Stosownie do treści art. 259 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., Nr 270 ze zm., dalej p.p.s.a.) od postanowienia referendarza sądowego co do przyznania lub odmowy przyznania prawa pomocy, strona albo adwokat, radca prawny, doradca podatkowy lub rzecznik patentowy mogą wnieść do właściwego wojewódzkiego sądu administracyjnego sprzeciw w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia postanowienia. Sprzeciw wniesiony po terminie podlega odrzuceniu na podstawie art. 259 § 2 p.p.s.a.
W niniejszej sprawie postanowienie referendarza sądowego z dnia 29 sierpnia 2014 r. odmawiające skarżącej przyznania prawa pomocy we wnioskowanym zakresie zostało prawidłowo jej doręczone w dniu 16 września 2014 r. Termin do wniesienia sprzeciwu od powyższego postanowienia upływał zatem w dniu 23 września 2014 r. Skarżąca natomiast wniosła sprzeciw od powyższego postanowienia w dniu 24 września 2014 r., a więc po upływie terminu na jego wniesienie.
Mając na uwadze powyższe, na podstawie art. 259 § 2 p.p.s.a., Sąd orzekł jak w sentencji postanowienia.