Uzasadnienie
T. K. (dalej też jako skarżący) wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia [...] stycznia 2015 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia podlegania obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego.
Zarządzeniem Sędziego referenta z dnia 21 sierpnia 2015 r., w związku z uprawomocnieniem się postanowienia starszego referendarza sądowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 20 lipca 2015 r. odmawiającego przyznania skarżącemu T. K. prawa pomocy w zakresie częściowym obejmującym częściowe zwolnienie od kosztów sądowych, wezwano skarżącego do wykonania prawomocnego Zarządzenia Przewodniczącego Wydziału VI Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 25 marca 2015 roku o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 200 (słownie dwustu) złotych w terminie 7 dni od daty doręczenia niniejszego wezwania.
Pouczono skarżącego, że nieuiszczenie wpisu sądowego od skargi we wskazanym terminie spowoduje odrzuceniem skargi.
Przedmiotowe wezwanie doręczono skarżącemu w dniu 16 września 2015 roku. Tym samym siedmiodniowy termin do uiszczenia przez skarżącego wpisu sądowego upłynął w dniu 23 września 2015 r.
Zgodnie natomiast z notatką służbową z dnia 7 października 2015 r. po sprawdzeniu w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano do dnia 5 października 2015 r. wpłaty do niniejszej sprawy.
Tymczasem w myśl art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zmianami) skarga podlega odrzuceniu, gdy w wyznaczonym terminie pomimo wezwania nie został uiszczony wpis.
W związku z powyższym Sąd postanowił jak w sentencji.