Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 15 grudnia 2009 r., sygn. akt VI SA/Wa 993/09

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Magdalena Maliszewska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 15 grudnia 2009 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w L. o uzasadnienie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 2 września 2009 r. sygn. akt VI SA/Wa 993/09
Sprawa
w sprawie ze skargi "S." D., D. Sp. j. z siedzibą w B. na decyzję Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. z dnia [...] marca 2009 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej

Sentencja

postanawia:

  1. odmówić sporządzenia uzasadnienia

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 2 września 2009 r. wydanym w sprawie o sygn. akt VI SA/Wa 993/09 Sąd oddalił skargę "S." D., D. sp. j. z siedzibą w B. na decyzję Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Pismem z dnia 4 grudnia 2009 r. Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w L., na postawie art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm., dalej nazywana p.p.s.a.), złożył wniosek o uzasadnienie ww. wyroku Sądu.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z treścią art. 141 § 2 p.p.s.a., w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku, przy czym z urzędu sąd doręcza odpis sentencji wyroku stronie działającej bez adwokata lub radcy prawnego, która na skutek pozbawienia wolności była nieobecna przy ogłoszeniu wyroku.

W niniejszej sprawie Sąd wyrokiem z dnia 2 września 2009 r. oddalił skargę "S." D., D. Sp. j. z siedzibą w B. na decyzję Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z dnia [...] marca 2009 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej. Zatem od tego dnia, tj. od dnia 2 września 2009 r. zaczął biec siedmiodniowy termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia w/w wyroku. Informacja dotycząca terminu złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku w przypadku oddalenia skargi została zawarta w pouczeniu przesłanym pełnomocnikowi organu administracji przy piśmie sądowym z dnia 5 sierpnia 2009 r. zawiadamiającym o terminie rozprawy. Wspomniane pismo pełnomocnik organu otrzymał w dniu 10 sierpnia 2009 r.

Wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku z dnia 2 września 2009 r. został nadany w Urzędzie Pocztowym w dniu 4 grudnia 2009 r., na liście poleconym o numerze [...] (k. [...] akt sądowych).

Tymczasem, zgodnie z art. 141 § 2 p.p.s.a., termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upłynął z dniem 9 września 2009 r., a to oznacza, że strona dokonała czynności z uchybieniem ustawowego terminu o jakim mowa ww. przepise.

Z tych względów Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 141 § 2 i § 3 powołanej ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, postanowił jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 2 września 2009 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.