Uzasadnienie
Pismem Sądu z dnia 26 lipca 2010 r., skarżący K. S. został zawiadomiony o terminie rozprawy wyznaczonej na dzień 8 września 2010 r. W piśmie tym zawarto również informację dotyczącą prawidłowości zgłoszenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku ogłoszonego na rozprawie.
Wyrokiem z dnia 8 września 2010 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę K. S. na bezczynność Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w przedmiocie wznowienia postępowania i stwierdzenia nieważności decyzji.
Wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku został złożony przez skarżącego osobiście w dniu 16 września 2010 r.
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r., Nr 153, poz. 1270 ze zm., dalej zwana p.p.s.a.), w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku. Wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku z dnia 8 września 2010 r. został złożony po upływie ustawowego terminu, co skutkowało odmową sporządzenia uzasadnienia tego orzeczenia.
W niniejszej sprawie nie zachodziły przesłanki do doręczenia skarżącemu z urzędu odpisu sentencji wyroku (art. 140 § 2 i § 3 p.p.s.a.), zatem termin do zgłoszenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia upłynął w dniu 15 września 2010 r., tj. siódmego dnia licząc od dnia ogłoszenia wyroku, a przedmiotowy wniosek został złożony w dniu 16 września 2010 r., zatem po upływie ustawowego terminu.
Stosownie do treści art. 141 § 3 p.p.s.a. odmowa sporządzenia uzasadnienia wyroku następuje postanowieniem wydanym na posiedzeniu niejawnym. Wobec powyższego orzeczono jak w sentencji postanowienia.