Uzasadnienie
W dniu 30 grudnia 2009 r. (data stempla biura podawczego) do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wpłynęła skarga Z. B. na postanowienie Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia [...] znak:[...].
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Stosownie do treści art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz.1270 ze zm.) skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi. Zgodnie z art. 53 § 1 ww. ustawy skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Jak wynika z akt sprawy zaskarżone postanowienie zostało skutecznie doręczone skarżącemu w dniu 26 października 2009 r. W związku z powyższym termin do wniesienia przez niego skargi upłynął z dniem 25 listopada 2009 r.
Z akt sprawy wynika, że skarga na postanowienie Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia [...] znak: [...] została złożona przez skarżącego osobiście w siedzibie organu w dniu 26 listopada 2009 r. (data stempla wpływu do organu). Stwierdzić zatem należy, że skarga wniesiona przez Z. B. została złożona po upływie trzydziestu dni, od daty doręczenia postanowienia skarżącemu.
Z tego też względu, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz.1270 ze zm.), orzekł jak w sentencji postanowienia.