Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 9 listopada 2007r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił zażalenie D., M. i M. W. na zarządzenie z dnia 25 września 2007r. Przewodniczącego Wydziału w przedmiocie wezwania J. W. do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia z dnia 17 stycznia 2007r., jako niedopuszczalne.
Jak wynika z akt sprawy, odpis w/w postanowienia Sądu został skutecznie doręczony pełnomocnikowi M. i M. W. w dniu 22 listopada 2007r., a więc termin do wniesienia zażalenia na w/w postanowienie Sądu upłynął M. i M. W. w dniu 29 listopada 2007r.
Następnie w dniu 3 stycznia 2008r. (data nadania w Urzędzie Pocztowym) M. i M. W. wnieśli zażalenie na w/w postanowienie Sądu.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) do postępowania toczącego się na skutek zażalenia stosuje się odpowiednio przepisy o skardze kasacyjnej.
Zgodnie z art. 178 cytowanej wyżej ustawy wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Stosownie do dyspozycji art. 198 w/w ustawy przepisy powyższe stosuje się odpowiednio do zażaleń na zarządzenia przewodniczącego.
Jak wynika z akt sprawy, M. i M. W. wnieśli zażalenie ze znacznym przekroczeniem terminu określonego w art. 178 w/w ustawy.
W związku z powyższym, na podstawie art. 178 w zw. z art. 197 § 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Sąd orzekł jak w sentencji postanowienia.