Uzasadnienie
W dniu 25 maja 2010 r. (data nadania w urzędzie pocztowym) T. S.A. w Warszawie wniosła bezpośrednio do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] kwietnia 2010 r. nr [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę.
Zgodnie z zarządzeniem z dnia 31 maja 2010 r., przy piśmie z dnia 1 czerwca 2010 r. przekazano skargę organowi. Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach sprawy, skarga wpłynęła do organu w dniu 2 czerwca 2010 r.
Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru zaskarżonej decyzji wynika, iż została ona doręczona stronie w dniu 26 kwietnia 2010 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Stosownie do art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) - dalej p.p.s.a. - sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
Zgodnie z art. 53 § 1 p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Art. 54 § 1 p.p.s.a. stanowi, iż skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi.
W niniejszej sprawie ostatni dzień terminu do wniesienia skargi przypadł na dzień 26 maja 2010 r., a zatem skarga, która wpłynęła do organu w dniu 2 czerwca 2010 r., została wniesiona z uchybieniem ustawowego terminu.
Z tych przyczyn, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 w zw. 54 § 1 ustawy p.p.s.a. orzeczono, jak w sentencji postanowienia.