Uzasadnienie
W dniu 17 czerwca 2010 r. (data stempla biura podawczego) do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wpłynęła skarga A. W. i J. W., I. W. i K.W. oraz M. K. na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] znak:[...].
Zarządzeniem z dnia 21 czerwca 2010 r. wezwano stronę skarżącą w osobach: A. W. i J. W. do uiszczenia wpisu sądowego od skargi na ww. decyzję w kwocie 200,00 złotych w terminie 7 dni, od daty doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi. Jednocześnie pouczono, że uiszczenie wpisu przez któregokolwiek z ww. skarżących zwalnia pozostałe osoby z obowiązku jego uiszczenia.
Takie samo zarządzenie otrzymali skarżący w osobach: I. W. i K.W. z pouczeniem, że uiszczenie wpisu przez któregokolwiek z nich zwalnia pozostałą osobę z obowiązku jego uiszczenia.
Powyższe zarządzenie otrzymała także M. K. z pouczeniem, że wpis sądowy należy uiścić w kasie Sądu bądź na rachunek bankowy Sądu w terminie 7 dni, od daty doręczenia odpisu zarządzenia.
Wszyscy skarżący tj. A. W. i J. W., I. W. i K. W. oraz M. K. otrzymali ww. zarządzenia w dniu 25 czerwca 2010 r., a zatem termin do uiszczenia wpisu sądowego od skargi upływał z dniem 2 lipca 2010 r. Z akt sprawy wynika, że wpis sądowy został uiszczony w dniu 29 czerwca 2010 r. tylko przez K.W.
Po sprawdzeniu w dokumentach księgowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczących opłat sądowych ustalono, że nie została uiszczona kwota 200,00 złotych z tytułu wpisu sądowego od skargi należna od A. W. i J. W. oraz od M. K. Ustalono, że od ww. osób nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy do dnia 5 sierpnia 2010 r. Stwierdzić zatem należy, że ww. skarżący nie dopełnili czynności nakazanej przez Sąd.
Stosownie zaś do treści art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie został uiszczony wpis sądowy od skargi.
Z powyższych względów, na podstawie art. 220 § 3 ww. ustawy orzeczono jak w sentencji postanowienia.