Uzasadnienie
Skarżący - A. M., D. M., A. D., J. D., M. D., B. D. – O., H. B. i P. M., reprezentowani przez radcę prawnego J.T., pismem z dnia 20 kwietnia 2016 r., wnieśli skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] marca 2016 r. znak: [...] w przedmiocie umorzenia postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji.
W wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z dnia 15 lipca 2016 r. wezwano każdego ze skarżących do uiszczenia wpisu sądowego od skargi na ww. decyzję w kwocie 200 zł (słownie: dwieście złotych), w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi. Odpisy zarządzeń zostały doręczone ww. pełnomocnikowi skarżących w dniu 25 lipca 2016 r., co wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach sprawy (karta 28), zatem termin do dokonania powyższej czynności upłynął w dniu 1 sierpnia 2016 r. (poniedziałek).
W odpowiedzi na wezwanie Sądu, przy piśmie z dnia 1 sierpnia 2016 r. pełnomocnik skarżących załączył potwierdzenie uiszczenia wpisu od skargi przez A. M. i B. D. – O..
Po sprawdzeniu w dokumentach księgowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczących opłat sądowych ustalono, że wpis sądowy w niniejszej sprawie nie został uiszczony przez: M. D., A. D., J. D., D. M., P. M. i H. B. Stosownie do treści art. 220 § 1 p.p.s.a. - ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r., poz. 718), dalej p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Ponadto z art. 220 § 3 p.p.s.a. wynika, że skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlegają odrzuceniu przez sąd.
Powyższe skutkowało stwierdzeniem, że skarżący: D. M., A. D., J. D., M. D., H. B. i P. M. nie zastosowali się do wezwania Sądu, bowiem nie uiścili w terminie należnej kwoty wpisu sądowego.
Z powyższych względów, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., Wojewódzki Sąd Administracyjny postanowił, jak w sentencji.