Uzasadnienie
Zarządzeniem z dnia 31 lipca 2008r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie pozostawił bez rozpoznania wniosek J. S. o przywrócenie terminu do złożenia skargi na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] lutego 2008r., znak: [...].
Na powyższe zarządzenie złożyła zażalenie J. S. Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje:
Zgodnie art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz.1270 z późn. zm., zwana dalej ppsa) zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia skarżącemu postanowienia.
Jak wynika ze znajdującego się w aktach sprawy zwrotnego potwierdzenia odbioru skarżąca odebrała w/w zarządzenie Sądu w dniu 25 sierpnia 2008r. W związku z powyższym termin do wniesienia zażalenia upłynął z dniem 1 września 2008r. tj. po upływie siedmiu dni od daty doręczenia skarżącej odpisu zarządzenia.
Zażalenie na w/w zarządzenie Sądu zostało nadane w Urzędzie Pocztowym [...] w dniu 22 września 2008r., a zatem z uchybieniem ustawowego terminu.
Wraz z zażaleniem skarżąca złożyła wniosek o przywrócenie terminu do jego wniesienia.
Postanowieniem z dnia 13 października 2008r. odmówiono przywrócenia terminu do wniesienia zażalenia. Natomiast postanowieniem z dnia 21 stycznia 2009r. odrzucono zażalenie J. S. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 13 października 2008r.
Odpis postanowienia z dnia 21 stycznia 2009r. został skutecznie doręczony skarżącej w dniu 3 lutego 2009r. Wskutek braku wniesienia zażalenia, w/w postanowienie Sądu stało się prawomocne.
W związku z powyższym, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 178 w zw. z art. 198 powołanej ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w pkt I postanowienia.
O zwrocie kosztów postępowania orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 powyższej ustawy.