Uzasadnienie
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej: p.p.s.a.), sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
Zgodnie z treścią art. 57 § 1 p.p.s.a., skarga powinna czynić zadość wymaganiom pisma w postępowaniu sądowym. Jednym z takich wymagań, stosownie do art. 47 § 1 p.p.s.a., jest obowiązek dołączenia do pisma jego odpisów i odpisów załączników dla doręczenia ich stronom.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VII z dnia 30 czerwca 2014 r. wezwano skarżącą do nadesłania 2 egzemplarzy odpisów skargi oraz do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 100 złotych, w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis zarządzenia skarżąca otrzymała w dniu 7 lipca 2014 r. (dowód - k. 14 akt sądowych), a zatem termin do uzupełnienia braków formalnych skargi upływał w dniu 14 lipca 2014 r. (poniedziałek).
Z akt sprawy wynika, że w zakreślonym terminie uiszczono wpis sądowy od skargi jednak nie nadesłano wymaganych odpisów skargi.
Mając na uwadze, że czynność strony skarżącej, od której zależała skuteczność skargi nie została wykonana w terminie, stwierdzić należy, iż skarga wniesiona została bez dopełnienia wymaganego przez prawo warunku, nie można zatem było nadać dalszego biegu sprawie, skarga zaś podlega odrzuceniu.
Podsumowując, skoro nie uzupełniono braków formalnych skargi, czyli nie nadesłano odpisów skargi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzekł, jak w punkcie I postanowienia. Stosownie zaś do art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a. Sąd z urzędu zwraca stronie cały uiszczony wpis od pisma odrzuconego lub cofniętego, o czym postanowiono jak w punkcie II postanowienia.