Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 12 maja 2008 r., sygn. akt VII SA/Wa 1313/07

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Przewodniczący Sędzia WSA Elżbieta Zielińska - Śpiewak
Rozpoznanie
w dniu 12 maja 2008 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi B. i M. K. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] maja 2007 r. Nr [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę postanawia oddalić wniosek B. i M. K. o uzupełnienie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 12 grudnia 2007 r. co do zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

W dniu 10 kwietnia 2008 r. wpłynęło do Sądu pismo B. i M. K. datowane na dzień 8 kwietnia 2008 r., w którym skarżący wnieśli o uzupełnienie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 12 grudnia 2007 r., którym uchylona została decyzja Wojewody [...] z dnia [...] maja 2007 r. nr [...] poprzez orzeczenie o zwrocie skarżącym kwoty 500 zł tytułem poniesionych kosztów postępowania sądowego.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 157 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.) strona może w ciągu czternastu dni od dnia doręczenia wyroku z urzędu – a gdy wyroku nie doręcza się stronie od dnia ogłoszenia - zgłosić wniosek o uzupełnienie wyroku, jeżeli sąd nie orzekł o całości skargi albo nie zamieścił w wyroku dodatkowego orzeczenia, które według przepisów ustawy powinien był zamieścić z urzędu.

Z akt sprawy wynika, że w niniejszej sprawie uzasadnienie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 12 grudnia 2007 r. zostało sporządzone i doręczone stronom postępowania z urzędu. Wymieniony wyrok wraz z uzasadnieniem został doręczony skarżącym B. i M. K. w dniu 14 stycznia 2008 r.

Stwierdzić należy, iż termin do złożenia wniosku o uzupełnienie wyroku biegł dla B. i M. K. - zgodnie z postanowieniami art. 157 ppsa - od dnia doręczenia im wyroku Sądu wraz z uzasadnieniem tj. od dnia 14 stycznia 2008 r. Czternastodniowy termin określony w tym przepisie upłynął zaś wraz z dniem 28 stycznia 2008 r.

Wobec tego wniosek skarżących datowany na dzień 8 kwietnia 2008 r. (10 kwietnia 2008 r. data prezentaty Sądu), jako złożony po terminie należy oddalić.

Na marginesie wskazać trzeba, iż stosownie do treści art. 210 w/w ustawy strona traci uprawnienie do żądania zwrotu kosztów, jeżeli najpóźniej przed zamknięciem rozprawy bezpośrednio poprzedzającej wydanie orzeczenia nie zgłosi wniosku o przyznanie należnych kosztów. W przedmiotowej sprawie do momentu zamknięcia rozprawy bezpośrednio poprzedzającej wydanie wyroku z dnia 12 grudnia 2007 r. B. i M. K. nie złożyli wniosku o przyznanie należnych kosztów. Skarżący w zawiadomieniach z dnia 27 sierpnia 2007 r. oraz z dnia 5 listopada 2007 r. o terminie rozprawy pouczeni zostali o skutkach niezgłoszenia wniosku w terminie określonym w art. 210 powołanej ustawy.

Biorąc pod uwagę powyższe Sąd orzekł jak w sentencji postanowienia na podstawie art. 157 § 1 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.).

Pod tą sygnaturą także: dokument z 12 grudnia 2007 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.