Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 27 stycznia 2009 r. sygn. akt VII SA/Wa 1340/08 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, po rozpoznaniu na rozprawie sprawy ze skargi Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. [...] w M. na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] maja 2008 r. nr [...] w przedmiocie udzielenia pozwolenia na użytkowanie budynku gospodarczego, skargę oddalił.
W dniu 6 lutego 2009 r. (data nadania w urzędzie pocztowym) uczestnik postępowania Z. K. złożył wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Stosownie do art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) - dalej p.p.s.a. - w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
W niniejszej sprawie ostatni dzień terminu do zgłoszenia wniosku o uzasadnienie wyroku przypadł na dzień 3 lutego 2009 r. A zatem, przedmiotowy wniosek uczestnika postępowania został złożony po upływie ustawowego terminu.
Z tych przyczyn, na podstawie art. 141 § 2 i § 3 p.p.s.a. orzeczono, jak w sentencji postanowienia.