Uzasadnienie
W dniu 1 lipca 2013 r. (data stempla biura podawczego) do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wpłynęła skarga S. Sp. z o.o. w Ł. oraz B.R. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] nr [...].
Postanowieniem z dnia 2 października 2013 r. skarga B.R. została odrzucona, ze względu na wniesienie jej z uchybieniem ustawowego terminu.
Zarządzeniem z dnia 2 lipca 2013 r. wezwano skarżącą S. Sp. z o.o. w Ł. do uiszczenia wpisu sądowego od skargi na ww. decyzję w kwocie 500,00 złotych w terminie 7 dni, od daty doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Ponadto wezwano skarżącą do nadesłania 2 egzemplarzy odpisów skargi poświadczonych za zgodność z oryginałem lub własnoręcznie podpisanych, oraz do nadesłania dokumentu określającego umocowanie do reprezentowania strony skarżącej (odpis KRS) w terminie 7 dni, od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Powyższe zarządzenia S. Sp. z o.o. w Ł. otrzymała w dniu 17 lipca 2013 r., a zatem termin do dokonania powyższych czynności upływał z dniem 24 lipca 2013 r.
Po sprawdzeniu w dokumentach księgowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczących opłat sądowych ustalono, że nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy do dnia 2 października 2013 r.
Z akt sprawy wynika także, że strona skarżąca nie nadesłała dwóch egzemplarzy odpisów skargi poświadczonych za zgodność z oryginałem lub własnoręcznie podpisanych, jak również dokumentu określającego umocowanie do reprezentowania strony skarżącej (odpis KRS).
Stosownie do treści art. 220 § 3 oraz art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie został uiszczony wpis sądowy od skargi oraz gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
Wobec powyższego, z uwagi na dyspozycję art. 220 § 3 oraz art. 58 § 1 pkt 3 ww. ustawy, orzeczono jak w sentencji postanowienia.