Uzasadnienie
Skarżący [...] pismem z dnia 7 grudnia 2018 r. złożył skargę na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] listopada 2018 r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania administracyjnego.
Pismem z dnia 22 listopada 2018 r., w wykonaniu zarządzenia Przewodniczącej Wydziału VII z dnia 15 listopada 2018 r. skarżący został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego - w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.
Korespondencja została doręczona z dniem 28 listopada 2018 r..
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm.), dalej p.p.s.a., sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd (§ 3 cytowanego przepisu). Ponadto zgodnie z art. 219 § 2 p.p.s.a. należny wpis winien zostać uiszczony gotówką w kasie Sądu lub na rachunek bankowy Sądu, o czym skarżący został pouczony.
W dniu 28 listopada 2018 r. skarżący został skutecznie wezwany do uiszczenia w terminie 7 dni wpisu od skargi, pod rygorem odrzucenia skargi. Wobec tego ostatnim dniem ustawowego, siedmiodniowego terminu do uiszczenia wpisu był 5 grudnia 2018 r. W zakreślonym terminie skarżąca nie uiściła wpisu, wobec czego skarga podlega odrzuceniu.
Mając na względzie powyższe Sąd orzekł jak w postanowieniu, w oparciu o art. 220 § 3 p.p.s.a.