Uzasadnienie
M. Z., reprezentowana przez profesjonalnego pełnomocnika, wniosła w dniu 27 maja 2015 r. skargę na postanowienie [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego nr [...] z dnia [...] kwietnia 2015 r. W skardze zawarty był wniosek o przyznanie prawa pomocy, który zarządzeniem referendarza sądowego z dnia 28 sierpnia 2015 r. został pozostawiony bez rozpoznania.
Na to zarządzenie skarżąca nie wniosła zażalenia, zatem zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału VII z dnia 28 września 2015 r. wezwano ją do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 100 zł. Zażalenie na to zarządzenie zostało odrzucone prawomocnym postanowieniem z dnia 1 grudnia 2015 r., ponieważ nie zostało podpisane.
W tej sytuacji wezwano skarżącą do wykonania zarządzenia z dnia 28 września 2015 r. Zarządzenie doręczono pełnomocnikowi skarżącej w dniu 29 stycznia 2016 r., zatem termin do jego wykonania upływał z dniem 5 lutego 2016 r.
Jak wynika z informacji uzyskanej z Oddziału Finansowo – Budżetowego (k. 57 v), skarżąca do dnia 25 lutego 2016 r. nie uiściła wpisu.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Stosownie do art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej: p.p.s.a.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Wobec powyższego Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. odrzucił skargę.