Uzasadnienie
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r.- Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2017r. poz 1369, ze zm.), skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Jak wynika ze znajdującego się w aktach sprawy zwrotnego potwierdzenia odbioru, zaskarżona decyzja została doręczona skarżącym: I. B., M. B., T. B. w dniu 04.05.2018r. W związku z powyższym termin do wniesienia skargi upłynął z dniem 04.06.2018r.
Z akt sprawy wynika, że skarga na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] kwietnia 2018r., nr [...] została nadana przez ww. skarżących w urzędzie pocztowym w dniu 15.06.2018r, zatem z uchybieniem ustawowego terminu.
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
Na marginesie należy wskazać, że niniejsza sprawa będzie rozpoznana ze skargi B. B.