Uzasadnienie
W dniu 26 czerwca 2014 r. (data stempla urzędu pocztowego) W. J. wniósł skargę na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] maja 2014 r., nr: [...] w przedmiocie nałożenia obowiązku wykonania określonych robót budowlanych. Decyzję organu drugiej instancji skarżący odebrał w dniu 26 maja 2014 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Stosownie do treści art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej: p.p.s.a.), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a., sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia. Sąd odrzuca skargę postanowieniem. Odrzucenie skargi może nastąpić na posiedzeniu niejawnym (art. 58 § 3 p.p.s.a.)
W niniejszej sprawie zaskarżoną decyzję doręczono skarżącemu w dniu 26 maja 2014 r., zatem termin do wniesienia skargi upływał w dniu 25 czerwca 2014 r. Tymczasem skarżący wniósł skargę 26 czerwca 2014 r., zatem już po upływie ustawowego terminu.
W związku z powyższym skarga podlega odrzuceniu na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a.