Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 28 stycznia 2015 r., sygn. akt VII SA/Wa 1521/14

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Przewodniczący Sędzia WSA – Izabela Ostrowska
Rozpoznanie
w dniu 28 stycznia 2015r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi J. W. na niewykonanie przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 29 listopada 2013r. o sygn. akt VII SA/Wa 2144/13

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VII Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 28 lipca 2014r. wezwano skarżącą do uiszczenia wpisu sądowego od skargi na niewykonanie przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 29 listopada 2013r. o sygn. akt VII SA/Wa 2144/13 w kwocie 200 złotych w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu, pod rygorem odrzucenia skargi. W odpowiedzi na wezwanie Sądu skarżąca złożyła wniosek o przyznanie prawa pomocy poprzez zwolnienie od kosztów sądowych i ustanowienie adwokata.

Postanowieniem z dnia 15 października 2014r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił J. W. przyznania prawa pomocy w zakresie całkowitym dotyczącym zwolnienia od kosztów sądowych i ustanowienia adwokata. Wobec okoliczności, że wnioskodawczyni nie wniosła zażalenia ww. postanowienie stało się prawomocne.

Wobec powyższego kolejnym zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VII Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 20 listopada 2014r. wezwano skarżącą do wykonania zarządzenia z dnia 28 lipca 2014r.

w przedmiocie wezwania do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 200 złotych od skargi na niewykonanie przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 29 listopada 2013r.

o sygn. akt VII SA/Wa 2144/13 w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi.

Powyższe wezwanie zostało doręczone skarżącej w dniu 21 listopada 2014r. (k. -59).

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, zważył co następuje

Skarga podlega odrzuceniu.

Zgodnie z art. 230 § 1 i § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012r., poz. 270 ze zm., dalej p.p.s.a.) od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Pismem takim jest między innymi skarga. Jeśli należny wpis nie został uiszczony, wzywa się wnoszącego skargę do jego uiszczenia. W myśl natomiast art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez sąd.

W niniejszej sprawie wynika, że skarżąca zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VII Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 20 listopada 2014r. została wezwana do wykonania zarządzenia z dnia 28 lipca 2014r. w przedmiocie uiszczenia wpisu sądowego od skargi na niewykonanie przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 29 listopada 2013r.

o sygn. akt VII SA/Wa 2144/13 w kwocie 200 złotych w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi.

Powyższe wezwanie zostało skutecznie doręczone skarżącej w dniu 21 listopada 2014r. co wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach sprawy (k. 59). Zatem termin do uiszczenia wpisu od skargi upłynął z dniem 28 listopada 2014r. Po sprawdzeniu w dokumentach księgowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczących opłat sądowych ustalono, że skarżąca w wyznaczonym terminie nie uiściła należnego wpisu od skargi.

Wobec powyższego, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 15 października 2014 r., dokument z 21 sierpnia 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.