Uzasadnienie
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia -30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.) skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
W niniejszej sprawie zarządzeniem z dnia 19 lipca 2011 r. U. G.-v. d. S. wezwana została do uiszczenia wpisu sądowego od skargi, w terminie siedmiu dni od dnia otrzymania zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi. Przesyłka zawierająca odpis zarządzenia została dwukrotnie awizowana - w dniu 25 lipca i 2 sierpnia 2011 r.
Zauważyć w tym miejscu trzeba, że zgodnie z art. 73 § 1 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie zawiadomienia określonego w § 2. Stosownie zaś do § 4 powołanego art. 73, doręczenie uważa się za dokonane z upływem ostatniego dnia okresu, o którym mowa w § 1. W niniejszej sprawie przyjąć więc należy, iż odpis zarządzenia z dnia 19 lipca 2011 r. został doręczony U. G.-v. d. S. w dniu 8 sierpnia 2011 r., a zatem termin do uiszczenia wpisu upłynął z dniem 16 sierpnia 2011 r. W zakreślonym terminie skarżąca nie uiściła wpisu od skargi.
Już tylko na marginesie zauważyć należy, że w piśmie z dnia 25 sierpnia 2011 r. U. G.-v. d. S. wskazała, że nie odebrała przesłanego jej odpisu odpowiedzi na skargę, ponieważ przebywała na urlopie poza miejscem zamieszkania, jednakże w piśmie tym nie zawarła wniosku o przywrócenie terminu do uiszczenia wpisu.
W związku z powyższym orzeczono jak w sentencji, na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.).