Uzasadnienie
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. W myśl art. 58 § 1 pkt 2 sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
Stosownie zaś do treści art. 220 § 3 w/w ustawy skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
W przedmiotowej sprawie zarządzeniami z dnia 4 stycznia 2012 r. W. Z., B. Z., P. T., I. T., K. K., M. K., S. K., K.A. K., U.T., M. T., K. T., K.T., T. S., F. S., H. S., S. W., K. W., E. W., P. W., E.S., B. S. S., W. G., E. M., P.M., T. M., H. M. M., M. C., P. U., Z. M.U., R. W. U., E.S. S.S., J. H., D. H., G. H., S. S., M. K., J. S. K., A. H. wezwani zostali do uiszczenia wpisów sądowych od skargi, w terminie siedmiu dni od dnia otrzymania zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi.
Odpisy zarządzeń doręczone zostały W.Z., P. T. w dniu 9 stycznia 2012 r., D. H. w dniu 10 stycznia 2012 r.,. T., E. W. w dniu 13 stycznia 2012 r., natomiast pozostałym z wymienionych w pkt 1 postanowienia osób - w dniu 11 stycznia 2012 r. W zakreślonym terminie W. Z., B. Z., P.T., I. T., K. K., M. K., S. K., K. A. K., U. T., M.T., K. T., K. T., T. S., F. S., H. S., S. W., K. W., E. W., P. W., E. S., B. S. S., W. G., E. M., P. M., T. M., H. M. M., M. C., P. U., Z. M.U., R. W. U., E. S., S. S., J. H., D. H., G. H., S. S., M. K., J.S. K., A. H. nie uiścili wpisów od skargi.
W odniesieniu natomiast do skargi W. K., B. H. i A. H. zauważyć należy, iż skargi tych osób zostały wniesione po terminie. Zaskarżona decyzja doręczona została A. H. i W. K. w dniu 29 kwietnia 2011 r. (termin do wniesienia skargi upływał zatem w dniu 30 maja 2011 r.), natomiast B. H. doręczona została w dniu 2 maja 2011 r. (termin do wniesienia skargi upływał zatem w dniu 1 czerwca 2011 r.). Skarga W. K., B. H. i A. H. została wniesiona w dniu 4 czerwca 2011r. (data nadania w urzędzie pocztowym), a więc po upływie terminu określonego w art. 53 ustawy.
W związku z powyższym orzeczono jak w sentencji, w stosunku do skargi W. K., B. H. i A.. H. - na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), w stosunku zaś do pozostałych z wymienionych w pkt 1 postanowienia osób – na podstawie art. 220 § 3 ustawy.
O kosztach postępowania orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 w/w ustawy.