Uzasadnienie
Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1369 z późn. zm.) wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie. Natomiast stosownie do art. 177 § 1 ustawy skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
Odpis wydanego w niniejszej sprawie wyroku z dnia 18 maja 2017 r. wraz z uzasadnieniem doręczony został Stowarzyszeniu [...] reprezentowanemu przez r.pr. [...] w dniu 26 czerwca 2017 r. Wprawdzie w treści skargi kasacyjnej wniesionej od ww. wyroku przez Stowarzyszenie [...] jako datę doręczenia odpisu wyroku wskazano dzień 27 czerwca 2017 r., to jednak zauważyć trzeba, że ze znajdującego się w aktach sprawy dowodu doręczenia (karta 75) wynika jednoznacznie, że odpis wyroku został odebrany w dniu 26 czerwca 2017 r. Potwierdza to również treść pisma Poczty Polskiej S.A. z dnia 28 sierpnia 2017 r., nadesłanego do Sądu w odpowiedzi na pismo z dnia 7 sierpnia 2017 r., dotyczące wskazania daty doręczenia przesyłki zawierającej odpis wyroku, wysłanej do r.pr. [...].
W takiej sytuacji termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął więc z dniem 26 lipca 2017 r. Stowarzyszenie [...] reprezentowane przez r.pr. [...] złożyło skargę kasacyjną w dniu 27 lipca 2017 r. (data nadania w urzędzie pocztowym), a więc po terminie określonym w art. 177 ustawy.
Z uwagi na powyższe skarga kasacyjna podlega odrzuceniu na podstawie art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.
O zwrocie wpisu od skargi kasacyjnej orzeczono w oparciu o art. 232 § 1 pkt 1 ustawy.